Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 80
Dzisiaj w pracowni: 2
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Tajemnica dżungli

03.05.2018
To co tu masz to pomysł na opowiadanie. Nie nazwałbym tego opowiadaniem, a co najwyżej jego planem i planem z którego tylko co najwyżej Ty możesz czerpać przyjemność. Inny czytelnik mógłby z tego co najwyżej wynieść jakąś wizję lub natchnienie, nie ma tu raczej szans na przyjemność z czytania. Nawet jak na strzępek bajki się nie nadaje, bo czytelnik nie dostaje kontekstu, przedakcji. Także tekst do napisania na nowo. Jeśli nie wiesz jak się za niego zabrać, to zapraszam do naszego poradnika i analizy + komentowania utworów innych użytkowników. Przede wszystkim skup się na kreacji ciekawych bohaterów i ich niecodziennego położenia. Dodaj szczegółowe opisy i nazwy własne. Przyłóż się i zainwestuj w swój tekst, bo inaczej nie będzie czego czytać. Witam wśród Pióromanów :-) i zachęcam do wspólnej pracy nad piórem w naszym gronie.
Od: Pióroman Adam Mekla
twarz męska
07.05.2018
dziękuję
Od: Autor madoka
twarz żeńska
25.04.2018
Trudno skomentować ten fragment, traktując go jak pełny utwór. Swoją konstrukcją, krótką formą i urywanymi zdaniami, którymi wykładasz suche fakty przedstawia się nam, jak szkic pojedynczej sceny z szerszej i bardziej złożonej pracy.
Nie wiadomo o co chodzi, jaki sens niosą za sobą te słowa.
Mimo próby głębszej analizy, poruszenia wyobraźni, wciąż jest to szkic, który odpowiednio rozbudowany, poprowadzony w jakimś konkretnie obranym kierunku, mógłby stworzyć ciekawe, pełne niezwykłości opowiadanie. Czy podejmiesz się odkrycia przed czytelnikiem swojego pomysłu? Pokażesz nam swój potencjał? Mam nadzieję, że tak.
Polecam Ci poradnik na Portalu. Studiowanie go i wdrażanie porad które tam znajdziesz, bardzo pomaga przy szlifowaniu swoich umiejętności. Dodatkowo polecam Ci czytanie i komentowanie utworów innych Pióromanów. Kiedy wprawiasz się w wyłapywaniu niedociągnięć u innych, zaczniesz automatycznie zauważać je w swoich utworach, już w trakcie ich tworzenia. To bardzo dobra forma nauki.

Witam Cię na Pióromanach, mając nadzieję, że pozostaniesz z nami na długo i wspólnie będziemy mogli pomóc sobie wzajemnie. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji, to zapraszam cię również na grupę na FB, która stanowi Forum Portalu.
Pozdrawiam Cię serdecznie i do zobaczenia w kolejnych utworach. :)
Od: Pióroman Albi
twarz żeńska
25.04.2018
Dziękuję. :) Nie planuję ciągu dalszego. To tylko taka krótka scenka, którą kiedyś napisałam do zabawy w "trening wyobraźni" na portalu opowi.pl , ale chętnie też zaprezentuję tu inne swoje prace.
Od: Autor madoka
twarz żeńska
25.04.2018
Cieszę się, że dasz nam poznać więcej ze swoich możliwości :)
Baw się dobrze i ucz jednocześnie.
Od: Pióroman Albi
twarz żeńska