Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 6
Dzisiaj w pracowni: 0
Obecnie w pracowni:
ikonka komentarza

Komaikonka kopiowania

Autor: TroyCopper twarz męska

grafika opisu

rozwiń
Stałem przed jednym z najbardziej ekskluzywnych nocnych klubów w Moskwie, czekając na znajomych, którzy mieli przyjść już dziesięć minut temu. Ulicami przechodzili różni ludzie, choć rzadko można było usłyszeć rodowitych Rosjan.

     Czterdziestometrowa projekcja reklamy wyświetliła się na oknach jednego z pobliskich wieżowców, grając przy tym powolną muzykę. Żadna nowość, w mieście reklam było mnóstwo, jednak ta mnie jakoś zaintrygowała. Ujrzałem znajdującą się na nieskazitelnie białym tle młodą Azjatkę z krzykliwym makijażem, która trzymała w dłoni małą fiolkę z niebieskim płynem i mówiła słodkim, melodyjnym głosem. Czułem się zahipnotyzowany.

     – Życie w kulturowej stolicy świata dwudziestego drugiego wieku często bywa nieznośne – mówiła piękność z Orientu. Ekran był tak wielki, że nic uchodziło uwadze, zwłaszcza uroda kobiety. – Wielofunkcyjny android zastąpił cię w pracy? Dzieci tobą gardzą? Mają cię za nic? Twój partner życiowy zdradził cię z twoim najlepszym przyjacielem? A może po prostu jesteś samotny i nieszczęśliwy?

     Piękność uśmiechnęła się figlarnie i podniosła fiolkę do

1
góry.

     – A co by było, gdybyś mógł władać swoimi snami? Być tym, kim zechcesz? Rycerzem, kowbojem, poszukiwaczem przygód, modelem, pisarzem, znanym aktorem? Człowiekiem pięknym, bogatym i wpływowym?

     W tle ukazano sceny z różnych filmów. Przystojnych mężczyzn w objęciach seksownych kobiet. Cudowne damy całowane w dłonie przez pięknych książąt. Drogie samochody. Wspaniałe pałace. Niezapomniane przygody.

     Interesujące, pomyślałem. Kusząca alternatywa dla tego paskudnego miasta, w którym ciężko było nawet oddychać. Sny jak rzeczywistość… piękne, choć mało realne.

     – Chcesz otaczać się wspaniałymi przyjaciółmi? – kontynuowała ślicznotka. – Sączyć z nimi najdroższe drinki? – Uśmiechnęła się zalotnie i pogładziła fiolkę z płynem. – Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki.

      Nie mogłem oderwać od niej wzroku. Zacząłem rozluźniać zbyt mocno zapiętą koszulę przy szyi. Kobieta zniknęła i pojawiły się obrazy ludzi, przedstawionych jako wspaniałych superbohaterów, traktujących świat jako wielki plac zabaw. Następnie fiolka z płynem znalazła się w centrum reklamy, otoczona niebieską mgłą.

     –

2
Koma to najnowszy produkt Odium Corporation, która zawsze dba o potrzeby swoich klientów. – Głos kobiety stał się teraz cichszy, kojący. – Dzięki jednej fiolce twoje sny staną się o wiele bardziej rzeczywiste. Będziesz mógł je kontrolować i zmieniać w zależności od kaprysu. Dzięki Komie będziesz mógł spełnić marzenia, których nie spełnisz w szarej rzeczywistości.

     – Odium Corporation mająca wpływ na dziewięćdziesiąt procent naszego życia, będzie mieć teraz wpływ na nasze sny – prychnąłem, a mój entuzjazm opadł.

     Obraz zmienił się i reklama pokazywała leżących na wielkich łóżkach, uśmiechniętych ludzi, których szeroko otwarte oczy były przysłonięte niebieskawą mgłą.

     – Tysiące zadowolonych klientów w całej Nowej Rosji, Chinach i Arabii. – kontynuowała kobieta. – Stuprocentowa gwarancja jakości i zadowolenia. Pierwsza próbka gratis. – Uśmiechnęła się jeszcze szerzej, ukazując białe zęby. – Po pierwszym razie zakochasz się w Komie na zabój. Twoje sny nie będą już takie jak kiedyś. Z Komą zapomnij o wszystkich troskach. Stwórz swój własny raj już dziś!

     Kolejne zbliżenie na fiolkę. Tym

3
razem pojawił się czarny napis podający cenę i adres strony cybernetowej, gdzie można było dokonać zakupu za jedyne sto tysięcy rubli. Później wyskoczył kolejny napis:

     Jeżeli nie masz wystarczających środków na koncie, Odium Corporation może podpisać z Tobą korzystną umowę. Więcej informacji u sprzedawcy!

     Och, już domyślam się, jak korzystna dla klienta będzie ta umowa.

     W dole, choć ledwie zauważalne, były wyświetlone dodatkowe informacje, które po chwili zniknęły:

     Przed zażyciem należy się uspokoić i oczyścić umysł. Duży stres, smutek i lęk mogą spowodować występowanie niekontrolowanych, zapętlonych koszmarów. Nadużycie Komy może spowodować uzależnienie, agresję, stany depresyjne i lękowe, zaburzenia rozpoznawania rzeczywistości, a w skrajnych przypadkach nawet długoterminową śpiączkę i śmierć. Odium Corporation nie ponosi odpowiedzialności za powyższe skutki uboczne.

     – Nie wahaj się! Zmień swoje życie z Komą już dziś! – powiedziała urocza Azjatka, a projekcja skończyła się.

     Uśmiechnąłem się lekko. W oddali ujrzałem nadchodzących znajomych. W końcu.

     Wyciągnąłem z kieszeni różową

4
tabletkę, dzięki której uniknę jutrzejszego kaca. Proste, ale bardzo użyteczne rozwiązanie. Przyjrzałem się jej dokładnie, dotknąłem małego żłobienia przypominającego logo Odium Corporation i połknąłem ją.

     Sączyć drinki można w prawdziwym świecie, z prawdziwymi ludźmi.

5
Wyrazy: Znaki: